Виховна робота


Близько 30 країн світу, зокрема й Україна, відзначають День бабусь і дідусів сьогодні – 28 жовтня.
Натомість у Польщі свято людей похилого віку розтягується на два дні – 21 грудня вшановуються бабусі, а наступного дня вітають дідусів.
У Туреччині святкується справжній Міжнародний день бабусь і дідусів, який припадає на 8 лютого. Франція згадує про привітання для бабусь і дідусів на початку весни, а Італія – в середині осені.
Насправді, нині ми можемо зустріти чимало бабусь та дідусів, які виглядають дуже навіть молодо і гарно, хоча вже й мають онуків.
Сама ж ідея появи свята всіх бабусь і дідусів виникла рівно 10 років тому, 2009 року, в Голландії.
А ініціатива належала місцевому Квітковому бюро. Вони запропонували виділити хоча б один святковий день у році, щоб онуки дарували своїм бабусям і дідусям справжні живі квіти, як символ нерозривного зв'язку між поколіннями – як між паростками та їхнім корінням.
У будь-якому випадку, це свято гарна нагода згадати про своїх дідусів та дідусів, ще раз їм подякувати за все, що вони для нас робили і роблять.
Цікаво, що навіть у древніх слов'ян проводилося свято під назвою Осінні Діди, і святкувалося воно наприкінці жовтня.

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!

День визволення України від фашистських загарбників був вписаний до національного календаря сучасної України. Це відобразилося і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.

Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.


День захисника України
День захисника України - свято, що відзначається 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці  водночас з Днем Українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті  та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. До відзначення цієї дати, учні 8-х класів провели урок мужності за темою: «Костянтин Іванович Острозький – полководець». Урок був присвячений оцінці військової діяльності князя Острозького, перш за все як полководця, його головним перемогам, здобутим під його командуванням, зокрема під Оршею та Каневом, а також ролі князя у формуванні раннього козацтва.

Європейський тиждень місцевої демократії

В рамках «Європейського тижня місцевої демократії» в 8-х класах була проведена виховна година на тему: «Місцева демократія – загальноєвропейська цінність».

Головною метою виховної години були: розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності учнів щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення громадян до прийняття управлінських рішень. Під час виховного заходу діти закріпили свої знання про свої права згідно з Конвенцією про права дитини, дізналися про досвід європейський країн у побудові місцевого самоврядування, переконалися у важливості особистої участі у житті класу і вагомість свого голосу для прийняття відповідного рішення.

Всеукраїнський урок доброти


5 жовтня 8 класи долучились до проведення Всеукраїнського уроку доброти про гуманне ставлення до тварин ​присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин. Учні з задоволенням взяли участь в «Хвостатій вікторині», з якої вони дізналися і про породи котів і собак; і за правилами догляду, про закони України стосовно покарання за жорстоке поводження з тваринами, а також – цікаві факти з життя тварин.






Не спалюй свого майбутнього

 З метою пропаганди здорового способу життя в класі відбулася година спілкування «Не спалюй свого майбутнього, або Вплив тютюнового диму на здоров’я».  В ході заходу було розкрито негативний вплив тютюну на організм людини, наслідки паління. Учні навчались наводити переконливі аргументи проти паління в реальних життєвих ситуаціях; розвивали логічне мислення, вміння аналізувати; вчилися дбайливому ставленню до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

«Факультет забутих істин»

Справжня культура поведінки у всі часи і у всіх країнах світу найбільш яскраво виявлялася у ставленні до жінки. Недарма на Сході існує приказка: «Золото випробовують вогнем, жінку - золотом, а чоловіка - жінкою». 28 вересня в 8-х класах пройшов виховний захід з елементами гри на тему: «Факультет забутих істин. Етикет першого побачення». Метою заходу було засвоїти основні етичні вимоги в поведінці і спілкуванні з протилежною статтю, оволодіти навичками культурної поведінки. Адже не дарма на фронтоні Оксфордського університету написано: «Манери роблять людину!». 



ОБЕРЕЖНО, 

КОРОНАВІРУС!

Ситуація з коронавірусом розвивається дуже швидко – «зелена» зона епідемії переходить в «помаранчеву» або «червону» через повітряно-крапельний шлях поширення. Так, з 21 вересня і Запоріжжя вперше потрапило в «жовту» зону епідемічної небезпеки. Учні класу на інформаційній годині, яку підготував Лісіцин Назарій, ще раз говорили про основні заходи профілактики коронавірусу, а саме дотримання маскового режиму, соціальної дистанції та гігієни рук.

Інтерактивна гра «Маршрут безпеки»

14 вересня в класі за підтримки ЦРК «Професіонал» була проведена інтерактивна гра «Маршрут безпеки». Метою гри було розширити знання учасників про правила дорожнього руху, навчитися оцінювати особисті ризики, формувати прагнення до збереження власного здоров’я та здоров’я інших людей, мотивувати учасників практикувати відповідальну поведінку, що допоможе уникнути потрапляння у небезпечні ситуації. Фасилітатором виступила Курочка Кароліна, яка провела учасників по 4 станціям: Станція 1 «Правила дорожнього руху: запитання та відповіді», де учасники відповідали на запитання по Правилам дорожнього руху; Станція 2 «Твоє життя – твій  вибір» – вчилися правильно оцінювати ризики; Станція 3 «Дорожня абетка – запорука безпеки руху», повторюючи дорожні знаки зібрали пазл  та  Станція 4 «Дорожня картка порятунку», де розробили алгоритм дій при дорожньо-транспортній пригоді. Учні показали хороші знання правил дорожнього руху. 





«Безпека в Інтернеті»


11 вересня соціальним педагогом в класі був проведений квест на тему «Безпека в Інтернеті». Мета заходу: ознайомлення з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі; формування навичок правильного реагування на небезпеку мережі; формування культури поведінки в Інтернеті; розвиток інформаційної культури, здатності аналізувати, узагальнювати, робити висновки; виховувати бажання дотримуватися правил особистої безпеки.



Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства. Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй 8 вересня.

Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довивши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.


День батька 2020 в Україні


В Україні вже другий рік поспіль на загальнонаціональному рівні відзначають День батька — в 2020 році це свято випало на 21 червня. Воно має міжнародне значення, його відзначають у багатьох країнах світу для того, щоб підвищити статус чоловіка як батька у всебічному розвитку сім’ї та вихованні дітей. У День батька прийнято влаштовувати сімейні урочистості і дарувати главам сімейства подарунки.


1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі. В цьому році це буде 70-е свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей.
Історія
Походження Дня захисту дітей бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено, і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря.
        Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з'явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров'я дітей пріоритетним напрямком діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.
Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році.
Мета і місія свята
Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.
Людство зобов'язане дати дитині найкраще, що воно може дати, така основна ідея.
Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думок і віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці. Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.
Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.

24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури. Свято встановлене указом президента від 17 вересня 2004 року, в день пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Кирило (827-869) і його старший брат Мефодій (815-885) народилися в македонському місті Солуні (тепер Салоніки, Греція) в сім’ї воєначальника. За походженням болгари. Кирило отримав освіту в школі при імператорському дворі Константинополя, а потім працював патріаршим бібліотекарем і викладав філософію, перебував на дипломатичній службі.
Мефодій був спочатку військовим, правителем однієї з слов’янських областей поблизу Солуня. Але пізніше став ченцем, а потім ігуменом одного з монастирів в Малій Азії.
Згодом брати взялися перекладати на слов’янську мову богослужбові книги, самі писали твори, проповідували християнство. Варто зазначити, що на той час церква була розділена на греко-католицьку та римо-католицьку.
Кирило і Мефодій відкривали при церквах школи.
Вони структуризовали слов’янський алфавіт і переклали церковнослов’янською (староболгарською) мовою Євангеліє.
На початку XI століття на Русі використовувалися дві системи письма – кирилиця та глаголиця. Кирилиця була простіше глаголиці.
Глаголиця
Кирилиця

Пересопницьке Євангеліє
З серпня 1556 роки над рукописним Євангелієм працювали в монастирі розташованому в селі Двірець неподалік Заслава (сучасний Ізяслав) в Хмельницькій області. Тут написали перший розділ – Євангелія від Матвія і частково від Марка.
Влітку 1561 року в Пересопницькому монастирі архімандрит Григорій та Михайло Васильович закінчували дописували останні сторінки рукопису. Михайло Васильович з невідомим писарем старанно виводили уставним письмом слова попередньо підготовлені архімандритом Григорієм перекладу “для ліпших вірозумлення люду християнського посполитого”, як пояснюється в післямові.
У тексті або на полях в рамках виділені глоси – лексичні відповідники до слів оригіналу.
Кожна з чотирьох частин Пересопницького рукопису починається з зображення євангелістів, які виконані в іконографічному стилі.
Євангеліє закінчили писати в серпні 1561 року. Кілька десятиліть рукопис перебував у Пересопницькому монастирі. Пізніше Іван Мазепа подарував Євангеліє Вознесенському собору в Переяславі. Рукопис використовували під час богослужінь.
У XIX столітті Євангеліє вивезли в Росію, однак згодом вдова принца Петра Ольденбургского повернула книгу в Полтавську семінарію.
Випадок врятував Пересопницьке Євангеліє під час Другої світової війни. Коли німці наближалися до Полтави, завгосп місцевого музею поклав його в ящик з порцеляною. Рукопис вивезли до Уфи, в той час як 70 000 томів музейних фондів згоріли під час пожежі.
Після війни Пересопницьке Євангеліє повернулося в Києво-Печерську лавру. І в 1948 році рукопис серед мотлоху виявив професор Сергій Маслов.
Він передав унікальну книгу в Інститут рукопису нинішньої Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського, де вона зберігається до цих пір.
Варто зазначити, що всі президенти України складають присягу, кладучи руку саме на це Євангеліє.

Пересопницьке Євангеліє задокументовано мову, на якому читали проповіді в українських церквах в XVI столітті. Цей рукопис – перша спроба унормувати українську літературну мову.


Для українців вишиванка - не просто частина національного вбрання, а й оберіг, символ національної ідентичності та культурної спорідненості зі своїм народом. У короткому відео до Дня вишиванки нагадуються основні факти про українську вишиванку.


В 2020 році День вишиванки відзначається 21 травня. Це свято було засноване не так давно – у 2006 році, але за цей час встигло стати популярним не лише в нашій країні, а й за кордоном.
Історія цієї традиції розпочалася у Чернівцях 2006 року, коли студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк запропонувала обрати день, коли б усі одягали вишиванки. Вирішили робити це кожного третього четверга травня.
Першого разу – у вишиванках прийшли тільки кілька десятків студентів та декілька викладачів. Однак, вже протягом наступних років про цей День знали не лише в Україні, а й за її межами – скрізь, де живуть українці.
У 2011 році п’ятиріччя заснування дня відзначили Гіннесівським рекордом – найбільшою кількістю людей у вишиванках в одному місці. Це було на центральній площі Чернівців, де зібралося 4 тисячі прихильників Всесвітнього дня вишиванки.
З кожним роком кількість людей, які третього травневого четверга виходять із дому у вишиванках, зростає.
Що символізує колір вишиванки
Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
Білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя та лихого ока.
Чорний колір – багатство і достаток.
Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
Зелений – жіночий колір.
Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою

· .

День Європи
В Україні, відзначають дивовижне свято – День Європи. Дивовижне переважно тому, що наша держава – єдина держава у світі, яка, не будучи членом Європейського Союзу, з року в рік святкує на державному рівні єднання з європейськими країнами. Широко, голосно, весело.
Як було встановлено День Європи в Україні
19 квітня 2003 року президент Леонід Кучма, враховуючи стратегічний курс країни на європейську інтеграцію, своїм указом постановив відзначати День Європи в Україні щорічно третьої суботи травня.
Саме ж свято стали сприймати як символ єднання України з іншими європейськими країнами – день миру, спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
Особливості святкування Дня Європи в Україні
Традиційно святкування Дня Європи в Україні відкривається урочистою церемонією в Києві.
Також до цього дня в столиці облаштовують так зване Європейське містечко, що складається з павільйонів, які представляють Україну, кожну державу - члена ЄС, Європейську комісію та міжнародні організації.
У них у подальшому представляють географію, культуру, історію найбільших міст держав - членів ЄС, організовують публічні дебати з послами та представниками української влади, проводять вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовують "куточки національних страв" і багато іншого.
Крім того, протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи відбуваються зустрічі послів держав - членів ЄС з представниками органів місцевої влади, студентами й викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації.
Аналогічні заходи є й в інших, як великих, так і маленьких, містах України. Хоча і не з таким величезним розмахом.
Як відзначають День Європи за кордоном
За кордоном День Європи відзначається не так, як в Україні. Та й суть самого свята дещо інша. Це також день святкування єдності та миру між європейськими країнами, але в цілому є два окремих Дня Європи:
·  один з них присвячений становленню Ради Європи, яке відбулося 5 травня 1949 року;
·  інший у пам'ять про Декларацію Шумана від 9 травня 1950 року, яка стала основою для створення нової організації держав у Європі, попередниці Європейського Союзу.
Відповідно їх і відзначають 5 і 9 травня.
У ці дні всі представництва Ради Європи та Євросоюзу проводять так званий день відкритих дверей. Кожна людина може зайти до закладу, дізнатися про те, як і навіщо він працює, взяти участь у тематичних дискусіях та інших заходах, що проводяться там, у тому числі екскурсіях.
При цьому офіційним символом свят є прапори європейських держав, у тому числі України.


Фотозвіт виховних годин в класі до Дня Європи 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї

15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.
Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.
Тож дозвольте у Міжнародний день сім'ї побажати Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.
Зі святом Вас!

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ



П І К Н І К  З  К Н И Г О Ю



День матері в Україні: історія і традиції свята

День матері святкується у світі 10 травня, в Україні традиційно у другу неділю травня. У цей день заведено вітати своїх неньок і дякувати їм за подароване життя й теплу підтримку.
Історія Дня матері
День матері уперше почали відзначати після Першої світової у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині.
Ідею віддати жінкам одну з неділь у році озвучували у США ще наприкінці 1800-х років, але тоді підтримки вона не отримала. Офіційно вітати всіх мам на планеті почали тільки на початку 20 століття завдяки сприянню окремих американських активісток.
Традиції Дня матері
У християн 10 травня також асоціюється з Матір’ю Божою, до якої віряни звертаються, просячи заступництва і допомоги. У травні люди висловлюють подяку материнській самопожертві, коли природа виряджає планету у пишні убори весняних квітів.
День матері в Україні
День матері в Україні уперше відзначили у радянському Львові – у 1929 році. Відтоді українки поширили цю традицію на землі Тернопільської області і Східної Галичини. Невдовзі СРСР заборонив відзначення цього свята, а вже з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулося до України. Офіційно День матері святкують в Україні з підписанням президентом відповідного указу від 10 травня 1999 року.


День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом 
у Другій світовій війні

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
Історична довідка
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.
У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.
Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з німецьким вторгненням в Польщу. 110–120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинуло протягом першого місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі.
Внесок українців
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб. Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.
Наслідки
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Найтяжчі – демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Демографічні зміни такого характеру відбулися внаслідок взаємодії багатьох чинників: мобілізації значної частини чоловічого населення та їх масової загибелі; депортацій 1939–1941 та 1943–1945 років; загибелі мирного населення на теренах воєнних дій воюючих сторін; евакуації у тилові регіони СРСР на початку війни; масового знищення нацистами та їхніми союзниками значної кількості військовополонених і цивільного населення; депортацій працездатного населення на примусові роботи до Німеччини; жорстокого протистояння сил руху опору в німецькому тилу; високої смертності під час окупації від голоду та хвороб; значного зменшення народжуваності тощо.

Акція "Дякуємо вам, ветерани!


Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих



Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.
Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі – Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.
Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.
Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!

До Дня Чорнобильської трагедії


26 квітня 2020 року виповнилося 34 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.





Традиційно щороку в квітні відзначаються День довкілля та День Землі. Сьогодні, більше ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності. Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, винищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу, загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність людства, спонукати його до негайних дій започатковані День Довкілля та День Землі.
День довкілля та День Землі, які у цьому році відзначаються 21 та 22 квітня, органічно увійшли у наше життя. За цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. У ці дні проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, здійснення посадок зелених насаджень, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, по збереженню природно-заповідних та інших особливо цінних об’єктів, прибирання побутового сміття, поширення екологічних знань шляхом масового проведення екологічних рейдів та експедицій по дотриманню чинного законодавства і оприлюднення їх результатів через засоби масової інформації, велосипедні паради, зелені концерти, виставки та конкурси малюнків, плакатів на екологічну тематику.



Місячник боротьби з туберкульозом

 У рамках місячника боротьби з туберкульозом в режимі онлайн у класі було проведено ряд заходів:
   - переглянути навчальні відеофільми з питань профілактики туберкульозу «Туберкульоз - історія, форми та розповсюдження»; "Три історії про туберкульоз"
   - переглянута презентація "Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання".
   Під час цих заходів учні були ознайомлені із першими симптомами проявів туберкульозу. Познайомились з трьома реальними історіями про туберкульоз.




00:59
Гра «Хід конем»
   25 лютого у закладі серед команд учнів 5-9 класів та педагогів «Чомусики» відбулася інтелектуальна гра «Хід конем».
   За результатами гри, перше місце посіли команди 9а і 8б класів з однаковою кількістю балів. Серед 5-7 класів попереду команди 7а та 7б класів. Молодці! Вітаємо з перемогою!



11:28
Свято Святого Валентина!!!
   Учні класу приймали активну участь у підготовці до свята Св. Валентина. Допомагали робити валентинки, готували виступи номерів художньої самодіяльності. Затишна і приємна атмосфера панувала у класі, кожен виявив і показав свою креативність. Щиро, різнобарвно, з гарним настроєм пройшла підготовка до Дня святого Валентина.





22:00
Свята та пам’ятні дати січня
   27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Цьогоріч світ відзначає 75-річчя цієї події.
   28 січня – День народження державного прапору України
   Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами буття. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
   29 січня в Україні на загальнодержавному рівні відзначається річниця бою під Крутами. Для Українського народу цей бій став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України.
   Саме цим подіям були присвячені виховні години, в ході яких учні вшанували пам’ять жертв Голокосту та героїв Крут хвилиною мовчання, познайомились з історією державного прапору, подивились художній фільм «Крути 1918».


Новорічне свято в школі
   Новий рік - період чудес, свято радості, щастя та очікування чогось нового та неймовірного. От і до нашої школи завітав радісний, святковий настрій.

   
Права людини
   Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини, яка стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
   Традиційно в цей день в класі пройшла виховна година „Права людини", на якій учні мали змогу опрацювати низку нормативних документів, обговорити основні етапи розвитку прав людини, порушити актуальні проблеми стосовно дотримання прав людини.



Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"
   Щороку з 25 листопада по 10 грудня в багатьох країнах світу проходить акція «16 днів проти насилля!»
   Тому в нашому класі відбувся виховний захід на тему: «Вільні від насильства».
   Метою заняття є ознайомлення дітей із формами та видами насилля, його наслідками; усвідомлення можливості різних стилів реагування, навчитися використовувати ефективні способи вираження невдоволення; виховання толерантних стосунків у всіх учасників навчально-виховного процесу.
   Учні уважно слухали, дискутували та вносили своє бачення в причини насильства та його профілактику.


Виховна година «Вчимося толерантному спілкуванню»
   В рамках тижня толерантності в класі була проведена виховна година з елементами тренінгу «Вчимося толерантному спілкуванню». Учні отримали нові знання про риси толерантної особистості, навчились відрізняти толерантність від терпимості, навчилися знаходити позитивне в різних ситуаціях.





Безпека вдома та на вулиці
   В рамках тижня безпеки «Безпека вдома та на вулиці» в класі пройшли виховні години, години спілкування, метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності.
   Тиждень пройшов організовано, насичено, показав всім учасникам важливість набуття практичних умінь та навичок з безпеки життєдіяльності.



Halloween— сучасне свято
  В останній день навчальної чверті в школі пройшов вечір відпочинку для старшокласників "Halloween". Цікаві розваги, танці з мітлами, конкурс з повітряними кульками - залишили позитивні враження.
   Дружня атмосфера, жарти, фантазія у костюмах та гримі – ось чим відзначився цьогорічний Halloween у нашій школі!


Україна від козацьких часів до сьогодення
   До Дня козацтва в класі відбулася виховна година «Україна від козацьких часів до сьогодення». Про козаків написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Учні підготували цікаві розповіді про козаків, показали взаємозв’язок між козаками та сучасними воїнами, що відстоюють нашу єдність та свободу на сході країни.


Шляхами Європи
   В рамках циклу «Шляхами Європи» ми запросили учнів школи здійснити цікаву віртуальну подорож до Великої Британії. Здавалось би, що ми все знаємо про цю країну, адже на уроках англійської мови ми не раз повторювали London is the capital of Great Britain, розповідали про пам’ятки архітектури, але нам вдалося здивувати і відкрити Лондон, якого немає в туристичних путівниках, але його варто побачити.




Стоп - Булінг
   З метою ознайомлення учнів із поняттям «булінг», визначення ознак жертв цькувань і методами профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в класі з 16 по 22 вересня проведено Тиждень протидії боулінгу.
   Під час тижня були проведені бесіди «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі», «Допоможи собі рятуючи інших»; учні переглянули відеоролик «Зупиніться! Моя історія про булінг та кібербулінг»; взяли участь у конкурсі плакатів «Стоп! Булінг».



Акція «World Cleanup Day»
Акція під назвою World Cleanup Day – це масштабний привід, щоб привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища та навчити кожного робити внесок у поліпшення глобальної екологічної ситуації.
Учні нашого класу також не залишились осторонь. «Кожен з нас може зробити свій внесок та зробити довкілля чистішим та красивішим» – під таким гаслом вони взяли участь у Всесвітньому дні прибирання.

  
  





 Свято Першого дзвоника

Немає коментарів:

Дописати коментар